Szkolenie na patent Morskiego Sternika Motorowodnego dedykowane są dla osób, które chcą podnieść swoje umiejętności. Chcesz prowadzić duże jachty motorowe do 18 metrów po otwartym morzu? Idealnie trafiłeś nauczymy cię samodzielnego, bezpiecznego pływania po wodach morskich i sprawnego manewrowania w porcie jachtem motorowym.
Czego nauczysz się na naszym kursie na sternika motorowodnego?
Teorii niezbędnej na stopień sternika morskiego
Informacje na temat nawigacji morskiej
Praktycznej obsługi i manewrowania jachtem motorowym
Opanujesz procedurę zacieśnionej cyrkulacji, manewru „człowiek za burtą”
Nauka manewrów portowych: Podejścia na mooring, alongside, itp.
Jakie uprawnienia daje patent sternika motorowodnego?
Prowadzenie łodzi motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy
Prowadzenie łodzi motorowych o długości kadłuba do 18m, po wodach morskich.
Dodatkowo patent ten (na podstawie § 13. ust 1. rozporządzenia) daje uprawnienia jachtowego sternika morskiego, jeśli jego posiadacz ma też co najmniej patent żeglarza jachtowego.
Wymagania
Ukończony 18 rok życia
Odbycie co najmniej dwóch rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi
Zdanie egzaminu państwowego z wiedzy teoretycznej i praktycznej
Oferujemy 5-dniowe szkolenia na patent sternika morskiego sternika motorowodnego, by nasi kursanci mogli optymalnie opanować wiedzę i umiejętności, a na sam koniec podejść ze spokojną głową do egzaminu państwowego. W czasie kursu otrzymują państwo materiały szkoleniowe oraz testy próbne. Nasze szkolenia rozpoczynamy zajęciami on-line z instruktorem poprzez platformę Skype, gdzie są szczegółowo omówione przepisy i zasady w ruchu wodnym. Kolejnym dniem zaczynamy zajęcia praktyczne, ale to już czysta przyjemność! Podczas zajęć na patent morskiego sternika motorowodnego kursanci odbywać będą rejsy nocne, aby zapoznać się z nocnym systemem oznakowania nawigacyjnego. Zajęcia są prowadzone na łodzi motorowej typu RiB ze 100-konnym silnikiem. Trzeciego dnia kończymy naszą przygodę z kursem na sternika motorowodnego egzaminem państwowym.
Cena kursu zawiera
Wykład teoretyczny z instruktorem
Materiały szkoleniowe
Naukę obsługi i manewrowania
Cena kursu nie zawiera:
Opłaty egzaminacyjnej (350zł) Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługuje opłata ulgowa za egzamin, w wysokości odpowiednio 175zł
Kosztów wystawienia patentu (50zł) Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługuje opłata ulgowa za wydanie patentu wysokości 25zł