Kurs sternika motorowodnego

dedykowany jest dla osób, które chcą spróbować swoich sił w motorowodniactwie. Chcesz miło spędzić czas nad wodą, popłynąć na ryby lub zabrać rodzinę na wakacje, a może poszaleć skuterem wodnym? Podczas kursu na patent sternika motorowodnego wprowadzimy cię w pierwszy etap przygody z łodziami motorowodnymi.

Oferujemy 3-dniowe szkolenia, by nasi kursanci mogli optymalnie opanować wiedzę i umiejętności, a na sam koniec podejść ze spokojną głową do egzaminu państwowego. W czasie kursu otrzymują państwo materiały szkoleniowe oraz testy próbne. Nasze szkolenia rozpoczynamy zajęciami on-line z instruktorem poprzez platformę Skype, gdzie są szczegółowo omówione przepisy i zasady w ruchu wodnym. Kolejnym dniem zaczynamy zajęcia praktyczne, ale to już czysta przyjemność! Zajęcia są prowadzone na łodzi motorowej typu RiB ze 100-konnym silnikiem. Trzeciego dnia kończymy naszą przygodę z kursem na sternika motorowodnego egzaminem państwowym.

    Cena kursu zawiera


Wykład teoretyczny z instruktorem

Materiały szkoleniowe  

Naukę obsługi i manewrowania

 

  Cena kursu nie zawiera:


Opłaty egzaminacyjnej (250zł) Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługuje opłata ulgowa za egzamin, w wysokości odpowiednio 125zł

Kosztów wystawienia patentu (50zł) Uczniom i studentom do 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji, przysługuje opłata ulgowa za wydanie patentu wysokości 25zł

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

Zapisać możesz się przez elektroniczny formularz w zakładce najbliższe kursy, poprzez adres e-mail następnie wybierz termin i rezerwuj miejsce na kursie.
Wykłady odbywają się w formie on-line. W tygodniu poprzedzającym zajęcia praktyczne otrzymujesz prezentacje oraz testy. W dniu zajęć teoretycznych spotykamy się na platformie Skype, gdzie instruktor tłumaczy nam cały zakres wiedzy teoretycznej oraz odpowie wam na wasze pytania. Godziny zajęć teoretycznych godzinowo dopasowywane do grupy. W następnym dniu odbywają się zajęcia praktyczne w godzinach również do ustalania indywidualnie przez kursantów. Na naszych kursach nie mamy limitów czasowych. Kursant pływa tak długo, aż uważa, że opanował prowadzenie łodzi i jest gotowy podejść do egzaminu państwowego.
Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch zasadniczych część: praktycznej oraz teoretycznej. Aby pozytywnie zaliczyć egzamin teoretyczny należy rozwiązać zestaw 75 pytań testowych i uzyskać minimum 65 poprawnych odpowiedzi w maksymalnym czasie 90 minut. Egzamin praktyczny przebiega na wodzie, w trakcie którego należy prawidłowo wykonać wszystkie elementy manewrowe łodzią na silniku. Pozytywny wynik egzaminu potwierdzony jest otrzymaniem imiennego zaświadczenia o zdanym egzaminie na patent sternika motorowodnego.
Aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba czynić specjalnych przygotowań.
Oczywiście, trzeba pamiętać, żeby zabrać ze sobą ubrania na wypadek złej pogody.
Aby wziąć udział potrzebujemy zgłoszenia oraz wpłacenia zaliczki w wysokości egzaminu . Warunkiem przystąpienia do egzaminu po kursie jest ukończenie 14 lat, okazanie dowodu tożsamości i uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł (osoby uczące się w wieku do 26 lat, po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej 125zł). Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na uprawianie turystyki wodnej.

Masz dodatkowe pytania dotyczące naszych kursów na patent sternika motorowodnego?

Zapytaj Nas: tel.+ 48 881 911 532 lub Napisz do nas.

ZŁAP STER RAZEM Z NAMI I ZDOBĄDZ PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO